Најслатка диета: Чоколадото топи 10 килограми за еден месец! (МЕНИ)

21 декември, 2020
ec6a69412bd3888252a00afb4d749ce22e195711


Дали сакате да изгубите тежина, но не можете да се откажете од чоколадото? Тогаш ова е совршена диета за вас!


Со диетата што ви ја претставуваме, ќе можете да уживате во вашиот омилен десерт и да изгубите во просек до 10 килограми месечно!
За повеќето луѓе кои страдаат од вишок килограми, чоколадото е храна која е најтешко да се ослободи. Чоколадото е калорична храна и затоа не е погодно за диети.


Со оваа диета љубителите на чоколадото можат да ослабат, но и да се ослободат од зависноста од оваа храна. Ова бара посебен план на исхрана со внимателно избрана храна. Освен во првата недела, кога чоколадото е строго забрането, во следните денови е дозволено да се консумира во умерени количини (од 50 до 300 kcal на ден).


Менито е поделено на три главни оброци и две закуски. Неопходно е да пиете обезмастено млеко, многу вода и билни чаеви наместо кафе секој ден. Масната храна е исклучена, а пилешкото, мисирката, говедското месо се препорачуваат од месо…


Диетата трае шест дена во неделата, а седмиот ден е дозволено да се јаде „нормално“, но без да се претерува со калорична храна. Менито во првата недела е најригорозно и содржи само 1.000 kcal на ден. Потоа следуваат менија од 1.300 до 1.400 kcal.
Она што е особено интересно во врска со оваа диета е тоа што, покрај чоколадото, дозволува и други „непопуларни“ јадења како пуканки, тестенини итн.


Пример за мени за ПРВА недела (до 1.000 калории):

Појадок: парче тост од интегрално брашно, варено јајце, парче домат на скара

Задолжителни вежби!
Брзото одење е задолжително 20 минути секој ден, а вежби за длабоко дишење треба да се прават секое утро. Се препорачува пливање, јога или танцување еднаш или двапати неделно.
Ужина: средна банана

Ручек: голема чинија салата од свеж зеленчук (пиперки, спанаќ, домати, карфиол …)

Ужина 2: 4 крекери тенки обложени со малку маснотии сирење, краставица.

Вечера: варен нискокалоричен зеленчук во неограничени количини (брокула, спанаќ, пиперки, печурки…), плескавица од говедско месо, чаши варен грав, јаболка.
Пример мени за други недели (до 1.400 калории):

Појадок (250 kcal): мешана овошна салата, чоколаден шејк.

Ужина (150 kcal): грст пуканки без сол и шеќер, јаболко.

Ручек (350 kcal): чоколаден шејк, мешана салата со 30 гр рендано сирење, јаболко.

Вечера (500 kcal): 180 гр варени тестенини или 200 гр печен компир со сос од болоњезе (пржете длабоко 2 лажици мелено говедско месо со чешне лук и измешајте со сос од домати), салата или зеленчук на пареа.

Ужина 2 (150 kcal): овошна салата и 2 коцки темно чоколадо.


Одржување на телесната тежина

Ако успеавте да постигнете совршена линија со помош на оваа диета и вежбање, сè што треба да направите е да ја одржите. Истото ова мени ќе ви помогне во тоа. Откако научивте како да се контролирате кога станува збор за чоколадо, сè што треба да направите е да додадете уште 200 на дозволените 1.300 до 1.400 kcal секој ден. После две недели, ако забележите дека сè уште слабеете, можете да го зголемите внесот на калории за 100 неделно. .

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris