Напиток од 3 состојки кој го намалува струкот и до 8 сантиметри

17 мај, 2020
05

Рецепт за слабеење од само три состојки кој многу брзо остана многу популарен, а тоа се должи на позитивните искуства на многуте кои лично го пробале.

Состојки: зелен чај, цимет и ловоров лист.

Приготвување: Зовриете 800 ml вода, тргнете ја од оган па потоа додајте едно стапче цимет, 3 ловорови лисови и точно една супена лажица зелен чај. Поклопете ја водата и оставете ја 15 минути да се излади, а потоа процедете.

Примена: Кога е во прашање метаболизмот, важно е да знаете дека најдобро време за негово конзумирање е рано наутро, веднаш по будењето од спиење. Така, на гладен стомак испијте ја првата чаша од овој чај, додека втората можете да ја испиете одма по доручекот, а третата нмавечер, непосредно пред спиење.

По користење на три чаши дневно од овој чај значително ќе ослабете, особено на критичните точки на телото, како што се стомакот, бутовите на нозете и задникот, а првите видливи резултати може да ги забележите веќе по седум дена користење. Оние кои го пробале овој чај велат дека по првата недела губат во просек, по осум сантиметри во струкот!

Сите три состојки на овој напиток одлично согоруваат масти и го забрзуваат метаболизмот, а се подразбира дека секој обид за забрзување на метаболизмот и губењето на килограми треба да биде пропратен со избалансирана исхрана и умерена физичка активност.