Неверојатна диета: Јадете се, а губите и до 5 килограми неделно

9 август, 2020
dieta

Оваа диета се заснова на принципот дека можете да јадете што сакате и колку сакате во одреден интервал од 8 часа во текот на едно деноноќие.

На пример, од 10 до 18 часот јадете што сакате и колку сакате, а останатите 16 часа не јадете ништо.

Диетата 8 часа е една од најпопуларните диети на светот поради едноставниот принцип на кој се заснова. Не бара многу планирање, купување и готвење на специјална храна, броење калории и сл. Едноставно, можете да јадете што сакате и колку сакате во одреден интервал од 8 часа во текот на едно деноноќие. На пример од 10 до 18 часот јадете, а останатите 16 часа постите, односно не јадете. Се смета дека на овој начин ќе го забрзате метаболизмот и ќе го согорите вишокот масти, а ако сакате да постигнете уште подобри резултати, определете се за здрава, не масна храна која ќе ви обезбеди повеќе хранливи материи и енергија, а помалку калории.

 

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris