Пијалок oд портокал и ѓумбир за подобар имунитет

20 јули, 2020
portokal

Дали сте знаеле дека лековите против кивање и кашлање се насекаде околу нас? Научете како да направите здрави пијалоци кои се одлични сојузници во борбата против настинки. Ние ќе ви покажеме еден рецепт за брз и освежувачки пијалок, кој ќе ве држи во добро расположение, но и силни и спремни да ги нападнете вирусите.

Состојки:

*сок од два портокали

*сок од еден лимон

*ѓумбир со големина колку палецот( излупен)

*една лажица мед

*половина чаша вода, по потреба

Подготовка:

Ставете ги сите состојки во блендер и измешајте ги.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi