Прави чуда: Секое утро започнете го со овој напиток и за 14 дена нема да имате масни наслаги на стомакот!

8 мај, 2020
појадок

Ако ја направите оваа едноставна промена и го започнувате утрото со овој пијалок наместо вообичаениот појадок, килограмите ќе почнат да се топат многу брзо.

Зеленото смити прво ќе стопи маснотии од стомакот, но исто така ќе го забрза метаболизмот и ќе го регулираат варењето на храната. Колку што е добар за линијата, исто толку добар и за здравјето.

Тајната на овој оброк е во количината на овошје и зеленчук кои се богати со витамини, минерали и растителни влакна кои ни даваат чувство на заситеност со часови.

Овој пијалок е направен од храна која е моќна во разложување на масните наслаги, а покрај тоа тие имаат доволна хранлива вредност. Една чаша е доволна за неколку часа да не се чувствуваме гладни и имаме доволно енергија за сите активности.

Состојки:

  • 1 лажица јаболков оцет
  • 1 лажица рендан ѓумбир
  • 1 чешне лук
  • Авокадо
  • 30гр бланширан спанаќ
  • 1 лажица мед
  • 1 грст магдонос
  • ½ чаша топла вода

Подготовката е едноставна. Ставете ги сите состојки во блендер и измешајте додека не се изедначи.

Главните состојки на овој пијалок што најмногу влијаат на слабеењето се ѓумбирот и авокадото.

Ѓумбирот е еден од најсилните активатори што го забрзува метаболизмот. Благодарение на тоа, телото согорува калории и ги претвора во енергија.