Со само една лажичка дневно за еден месец ќе ги преполовите килограмите!

12 октомври, 2020
695779_mrsavljenje_ls


Многу експерти веруваат дека зголемениот метаболизам е клучот за слабеење Добрата вест е дека има многу природна храна што може да ви помогне да го забрза метаболизмот, особено кога станува збор за зачини.

Според една студија, слабеењето во голема мера зависи од начинот на комбинирање на диетата. Учесниците во оваа студија беа поделени во две групи, секоја составена од 44 дебели жени. Во текот на трите месеци, жените од обете групи примале здрава храна и трошеле помалку од 500 калории на дневна основа. Она што направи разлика помеѓу диетите во овие групи беа зачините. Првата група примала 3 грама ким во прав на ден, обично во комбинација со 140 грама јогурт. Од друга страна, другата група доби еднаква количина јогурт, но без ким. На крајот од студијата, истражувачите собрале резултати кои биле и повеќе од неверојатни! Жените од првата група, кои земаа јогурт и ким, изгубија 6 килограми повеќе од втората група. Изненадувачки, првата група исто така изгуби значително повеќе маснотии од втората. Првата група загуби 14,64%, додека втората загуби само 4,91%.

Она што го прави кимот толку ефикасен е неговото изобилство на филостерол, соединение кое спречува акумулација на холестерол. Многу научници веруваат дека тоа е причината зошто кимот има способност да го забрза метаболизмот.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum