ТАА ЗЕМАЛА ХАМБУРГЕР И ПОМФРИТ И ГО ОТКРИЛА ‘НАЈДОБРИОТ ТРИК’: „На овој начин, скоро секој залак ќе ви биде 100 проценти посовршен“!

30 септември, 2020
ХАМБУРГЕР

Овој метод на јадење не само што е поефикасен, туку е и повкусен, тврди популарната тиктокерка

Ах, кој не сака хамбургер и помфрит?! Но, што ако ви кажеме дека вашиот омилен оброк може да биде уште повкусен? Оваа девојка стана вирална откако го сподели својот алтернативен метод на јадење хамбургери и помфрит, за кој тврди дека не само што е поефикасен, туку и повкусен.

Корисничката на TikTok, Меди Гец собра еден куп обожаватели на таа платформа споделувајќи ги нејзините зачудувачки видеа со храна, а нејзиниот трик со хамбургер заработи повеќе од 4,7 милиони прегледи Опишувајќи го како „најголемиот трик во животот“, Меди им откри на љубителите на брзата храна дека сосот секогаш го бараат на страна, а не во хамбургер.

Оптимален дел од сос и компири

„Сакам да ви покажам како понекогаш ги јадам моите плескавици и тоа е најефективниот начин. Дефинитивно треба да пробате “, рече популарната бирачка на крлежи и започна да ја демонстрира својата финта. Значи, таа едноставно го потопува целиот хамбургер во сад со сос, а потоа на тој дел лепи помфрит и го поврзува со плескавицата.

@maddiegoetzzzzz

Next time u eat a burger u need to try this. GREATEST LIFE HACK #lifehack #food #foodies #yummy #foodie

♬ original sound – Maddie Goetz

„Сега секој залак има одличен дел од сос и одличен вкус на компир“, заклучи Гец, воодушевувајќи голем број нејзини следбеници. Нејзиното лице покажува колку точно ја сака оваа комбинација, а други едвај чекаа сами да ја испробаат.

„Оваа девојка е иновативна“, рече едната, додека другата призна: „Оваа жена е мое духовно животно“.