Вака се храни Мадона: Оваа диета ги топи маснотиите до последниот грам за само еден месец! (МЕНИ)

10 ноември, 2020
165877_profimedia0126052189_ls

Благодарение на овој план на исхрана, таа никогаш немала проблеми со телесната тежина

Иако има 62 години, популарната пејачка има совршена линија. Оваа диета е направена специјално за Мадона од нејзиниот личен тренер и нутриционист.

Оваа диета дава резултати, но не преку ноќ. Можно е да изгубите 1 килограм за седум дена, но тоа е најздравата варијанта и ветува дека килограмите нема да се вратат. Позначителни резултати ќе забележите по еден месец.

Основното правило е да јадете масти, протеини и јаглехидрати во сооднос 30:30:40.

Јаглехидратите мора да бидат од зеленчукот, овошјето, интегрални житарици а не од оние лошите како бел леб, бел ориз, брза храна, шеќер и тестенини.

View this post on Instagram

I am deeply sorry that I have to cancel my concert scheduled for Monday January 27th in London. Under doctors guidance I have been told to rest for a few days. As you all know, I have injuries that have plagued me since the beginning of the tour but I must always listen to my body and put my health first. The last thing I want to do is disappoint my fans or compromise the integrity of my show. So I will keep going until I cannot. As always- anyone who purchased a ticket will be refunded for tickets purchased that evening. The show on Wednesday January 29th will go as scheduled. Again I am deeply sorry to disappoint anyone and please know that it hurts me more than you can imagine to have to cancel any shows. Thank you again for your understanding. 🙏🏼.

A post shared by Madonna (@madonna) on

Мастите се задолжителни бидејќи го намалуваат чувството на глад, го стимулираат мозокот и даваат чувство на задоволство. Заборавете на кофеинот, а како би го одржале односот (масти, протеини, јаглехидрати), јадете повеќе протеини и двојно повеќе јаглехидрати. Умерено користете преливи за салата и масла.

Пример мени

Појадок: тост со едно јајце и две белки; јаболко, портокал или круша.
Ручек: пилешки или мисиркини гради во сендвич со леб од интегрални зрна и малку мајонез.
Вечера: полна порција протеини (риба, пилешки гради или филе од говедско месо), многу зеленчук, мала порција интегрални тестенини и половина мал печен компир.

Вежбајте

Што се однесува до физичката активност, треба да одвоите еден час 3 пати неделно. Идеалниот тренинг се состои од половина час кардио програма, 20 минути сила и вежби за обликување и 10 минути истегнување.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi