Викенд диета: Дочекајте го понеделник со 3 килограми помалку!

17 јули, 2020
vikend dieta

План на исхрана, по што резултатите веднаш ќе бидат видливи на вашето тело.

Можно е да се намали вашата тежина за два или дури три килограми за само два дена.

Викенд диетата е план за исхрана кој ќе ви помогне да изгубите до 3 килограми во текот на сабота и недела.

Можете да јадете нормално во останатите делови од неделата.

Оваа диета им помогна на многу жени да го донесат своето тело до совршен ред.

Сабота

Појадок: сендвич од ржан леб со намаз од сирење, кафе или чај (без шеќер).

Ручек: Салата оброк: половина компир, 1 цвекло, половина кромид, малку сенф и бибер, сол и зачини. Сварете го компирот и цвеклото, исечете ги во чинија, додадете свеж кромид и зачини.

Вечера: 100 гр риба испечена во рерна и 200 мл кефир или јогурт.

Недела

Појадок: чаша зелен чај без шеќер, 2 големи крекери.

Ручек: оброк салата.

За две лица, потребно е: 2 големи варени компири, половина глава свежа зелка, 1 чаша пченка шеќерец, половина лажица маслиново масло.

Сварете ги компирите и пченката, потоа додадете ги во исецканата свежа зелка. Се треба да се прелее со маслиново масло и да се зачини по желба.

Вечера: 100 гр пилешки гради, 1 варено јајце и домат, 200 мл кефир или јогурт.

Бонус совет: Искомбинирајте ја оваа дводневна диета со два силни тренинзи по 30 минути. Пијте многу вода и поминувајте што повеќе време на свеж воздух.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi