Викенд диета која гарантира успех: Намалете 3 килограми за само еден викенд!

5 ноември, 2020
222169_profimedia0359280664_ff


Можно е да ја намалите вашата тежина за два, па дури и три килограми за само два дена.

Диетата за викенд е план на исхрана кој ќе ви помогне да изгубите до 3 килограми во текот на саботата и неделата. Може да јадете нормално во другите денови од неделата. Оваа диета им помогна на многу жени да го донесат своето тело во совршен ред.

Сабота

Појадок: Сендвич ‘ржан леб со намачкано сирење, кафе или чај (без шеќер).

Ручек: Оброк од салата: Половина компир, 1 цвекло, половина кромид, малку сенф и бибер, сол и зачини. Варете компири и цвекло, исецкајте на чинија, додајте свеж лук и зачини.

Вечера: 100 гр риба печена во рерна и 200 мл кефир или јогурт.

Недела

Појадок: Шолја зелен чај без шеќер, 2 големи крекери.

Ручек: оброк со салата. За две лица, ви требаат: 2 големи варени компири, половина глава свежа зелка, 1 чаша слатка пченка, половина лажица маслиново масло. Згответе ги компирите и пченката, а потоа додадете ги во сецканата свежа зелка. Ставете маслиново масло и зачинете по желба.

Вечера: 100 гр пилешки гради, 1 варено јајце и домат, 200 мл кефир или јогурт.

Бонус совет: Спарете ја оваа дводневна диета со два силни тренинга во траење од 30 минути. Пијте многу вода и поминете што повеќе време на отворено.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi