Време е за „виножито“ диетата со која се слабее 8 килограми месечно, а го зајакнува имунитетот

10 ноември, 2020
9463458a9bb4ac5755019c0f35702120b932819a

Суштината на диетата е да се намалат маснотиите – дозволени се само 10% од дневната потрошувачка на енергија. Дозволени се и 10 проценти протеини, а количината храна што содржи сложени јаглехидрати или е богата со растителни влакна се зголемува.

Во оваа диета, менито се состои од три главни оброци и две закуски, а есента е совршено време да се држите до диетата-виножито. Се јадат зеленчук, овошје и житни култури . Есента е богата со оваа храна и сега е највкусна и најсвежа.

ПРВ ДЕН

Појадок: Сок од морков, 3-4 парчиња тост, 20 грама сирење и лажица пченични трици потопени во децилитар јогурт.

Ручек: Супа од пченка со кисело млеко, пире од компири, грашок и моркови , 100 грама риба и рендана салата од зелка зачинета со сок од лимон.

Вечера: Пита од зелка, варено јајце и чај од јачмен засладен со мед.

ВТОР ДЕН

Појадок: Чаша обезмастено млеко, јачменова каша и парче тост.

Ручек: Супа од зеленчук, варена боранија со моркови, интегрален ориз, 100 грама бело месо и варена салата од цвекло.

Вечера: Чаша јогурт, 2-4 парчиња тост и 50 грама младо сирење


ТРЕТ ДЕН

Појадок: Половина грејпфрут, палента со сок од јаболко и зелен или чај од билки.

Ручек: Супа од печурки, посни сарми и 3 парчиња леб од интегрално брашно.

Вечера: Пица од пченкарно брашно и чаша јогурт.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi