„Зелена бомба“ за брзо топење на стомакот пред Новогодишните празници!

18 декември, 2020
gettyimages-1161354249 (1)

Празниците доаѓаат и време е да направите малку простор во стомакот за сите деликатеси што сигурно ќе ги прејадете за време на Божиќ. Зелениот пијалок од овошје и зеленчук е идеален за ова време, но продолжете да го пиете и по празниците, кога сакате да се ослободите од сè што сте добиле за време на празниците. Во блендер ставете исечена замрзната банана, една лажица рендан ѓумбир, две лажици мелено семе од лен, чаша замрзнати боровинки, половина чаша спанаќ и малку мраз.


Вкусен и ефикасен во отстранувањето на масните наслаги, овој пијалок е исто така здрав. Бананите се богати со калиум, антиоксиданти и растителни влакна, со што се стимулира варењето и елиминацијата на токсините, додека ѓумбирот го зајакнува имунитетот, го забрзува метаболизмот и го намалува апетитот. Ленот е важен поради своите влакна, боровинките се познати антиоксиданти, а спанаќот е богат со магнезиум и позитивно влијае на нервниот систем и расположението.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris