Истражувањето покажа: КОГА ИЗНЕВЕРУВААТ МАЖИТЕ И ЖЕНИТЕ НАЈЧЕСТО?! А Вие?!

3 август, 2020
NEVERSTVO

Односот или измамата во брак е една од најчестите причини за разделба, а сега се појавија податоци кои покажуваат на која возраст и мажите и жените најмногу изневеруваат.

Резултатите од една британска студија покажаа дека луѓето вршат најмногу прељуба на возраст од 39 години.

Објаснето е дека оваа година е пресврт во животот на многумина, затоа што некои почнуваат да влегуваат во криза во средниот живот или бараат нови возбудувања.

Истражувањата покажаа дека сме подложни на измама во последната година од која било деценија од животот (19, 29, 39, 49 или 59). По 39-годишна возраст, најчеста година за прељуба е кога сме 49 години, а следната е кога ќе имаме 29 години.

Студијата исто така покажа дека некои луѓе изневеруваат за да го привлечат вниманието на партнерот, а прељубата од одмазда е вообичаена.

Што се однесува до сезоната, летните месеци се особено опасни, затоа што тогаш се случуваат 25 проценти повеќе прељуба од вообичаеното!

Петте најчести причини за измама, според ова истражување, се:

Недостаток на возбуда во кревет (75%)

Се појави можност (54%)

Досада во врска (46%)

Повторно контактирање со стара љубов на социјалните мрежи (28%)

Желбата за промена (22%)

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris