Изгледа одлично: Изгуби 9 килограми со бело месо, зеленчук и пиво

13 мај, 2020
1

Најпознатиот член на жирито во меѓународно познатата британска емисија „Х Фактор“ минатата година ја покажа својата нова линија на плажа, која ја припишува на новата диета, која е придружена од неколку пива.Шефот на жирито на меѓународно популарното британско шоу „Х Фактор“, Симон Коуел (60), ја покажа својата нова завидна линија за време на одморот во Барбадос минатата година. Откако почна да обрнува внимание на тоа што јадеше и вежбаше, тој изгуби околу 9 килограми, или дури 10 инчи на половината. Тој рече дека го постигнал тоа со намалување на внесот на месо и елиминирање на целиот шеќер од неговата диета.Тој одлучи да оди на диета, откако во октомври 2017 година падна по скалите во сопствениот дом и се здоби со повреди. Дотогаш, вели тој, тој живеел опуштен начин на живот, останувајќи буденцела ноќ, па затоа верува дека таквиот начин на живот е главниот виновник за повредите што ги претрпел. 

 Сè што правам сега е да избегнувам црвено месо, белото е добро. Јадам многу зеленчук, салати и пијам пиво. Ако сте на диета, храната треба да се избере мудро, да се јаде во помали количини, но оброците треба да бидат интересни и вкусни. Во тоа време, држењето диета е неверојатно едноставно, вели тој, додавајќи дека повеќе не се чувствува како да е на диета, затоа што јаде здраво и не му е тешко да се држи до новата диета. Тој признава дека е задоволен од тоа колку добро изгледа, особено затоа што сè уште му е дозволено да го пие својот омилен пијалок – Corona Premium Light пиво, се разбира во разумни количини. 

„Имам многу повеќе енергија и се чувствувам одлично“, вели познатата ТВ везда. Покрај црвеното месо и шеќерот, во неговото мени повеќе не се вклучени млеко, млечни производи и производи од пченица, а тој планира дури и да исфрли риба.

– Мојот пријател, лекарот препорача разговор со експерт и почна да усвојува некои правила. На пример, јас бев алергичен на дињи и не ги јадев. Кога тој човек ми објасни каква е работата, имав смисла и затоа престанав да ги јадам. За 24 часа ја сменив диетата и оттогаш не стигнав по храната што сум ја отфрлил и се чувствувам подобро и изгледам подобро – вели тој. Отпрвин не му било лесно да размислува да се откаже од некоја храна, како што е млекото. Но, испадна полесно отколку што мислеше, вели тој.

– Порано наутро јадев јогурт од кравјо млеко, а сега го заменив со јогурт од млеко од бадеми. Можам да јадам одредени плодови, не сите. Треба да се биде внимателен, затоа што има овошја што содржат повеќе шеќер отколку лименка кока кола.- Кога ја усвојувате оваа диетална шема, всушност е многу лесно и многу удобно да се придржувате до неа. Заспивам полесно и подобро спијам и се будам без да се чувствувам толку уморно како порано. Забележав голема разлика во тоа како се чувствувам после само една недела од новата диета – вели Симон. Тој додава дека не сака да го нарече овој нов начин на јадење диета, затоа што никогаш порано не бил на диета, ниту пак сега му се чини дека тоа е нешто такво, туку нормален начин на јадење што го практикува.