Изгужваните набори ги снемува за секунда: Еве како можете да ја „пеглате“ маицата СО ФЕН брзо и лесно – дури и додека е на вас

5 јули, 2020
133216_profimedia0002992749_ff

Ви носиме два трика за поефикасно и побрзо пеглање

Трик со фен за коса

Со овој трик е фантастично што можете да го користите дури и кога маицата е веќе на вас. Значи, со обичен пластичен распрскувач со кои ги прскате растенијата во станот, испрскајте ја изгужваната  површина на маицата. Потоа, земете фен за коса и исушете ја маицата. Наборите ќе исчезнат додека се исуши!

Ако сакате да ја „пеглате“ целата маица, не можете да го направите тоа додека е на вас, закачете ја на закачалка.

 Трик со алуминиумска фолија

Еве уште еден корисен трик за побрзо пеглање. Ви треба алуминиумска фолија, таа е многу корисна работа што може да послужи за многу повеќе работи отколку храна во домаќинството.

Извадете ја маицата од машина за пеглање, ставете фолија во средина на маицата.  Фолијата ќе ја одразува топлината додека ја пеглате облеката, што значи дека ќе го пеглате и горниот и дното на облеката во исто време. Пеглањето на тој начин ќе биде поефикасно, и ќе испеглате  многу побрзо со оваа техника.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi