Изненадување за мажите: Жените го опишаа она што НАВИСТИНА го чувствуваат додека го доживуват оргазмот!

7 октомври, 2020
тајни

Постојат митови за оргазмот колку што сакате и веројатно повеќето луѓе мислат дека знаат сè за машката или женската кулминација.

Дури и со пријатели, со кои отворено зборувате за секс, ретко или никогаш не зборувате за тоа како се чувствува да доживеете кулминација.

Ребека (27) – Најдобрата споредба е со навистина одлична масажа, само многу почувствителна.

Џеси(26) – Само заборави на сите лоши работи, тие се комбинираат физички и психички, и сè е одлично. Тоа е како бран што ви го тресе целото тело, по што сте истоштени, но блескате од среќа.

Килибар (34) – Иако воопшто нема никаква врска со кивање, растот и релаксацијата се многу слични на кивањето, само со многу поголемо задоволство. За време на оргазмот, се чувствувам како да сум надвор од моето тело околу 10 секунди.

Корин (33) – Како незапирлива лавина.

Кејт (28) – Многу интензивно искуство, честопати хистерично се смеам после тоа, додека сите тие емоции излегуваат од мене. Или цврсто ги затворам очите затоа што чувствувам дека ќе почнам да плачам.

Ема (25) – Најдобар опис на ова чувство: Тоа е исто како да лежите на плажа за време на плимата и осеката, водата се качува пред вашите нозе, потоа се повлекува, па доаѓа уште повеќе, па се повлекува.

Милисент (31) – Како пламен под кој станува сè пожежок сè додека не се претвори во бело светло. Светлината се претвора во шарени пеперутки кои пеат во вашето тело. По пет, шест бранови, пеперутките заминуваат, а вие останувате без здив.

Емили (32) – Како да се претвориле екстремитети во облаци, а центарот на твоето битие во мед, и како да тонеш во топла бања. Не, тоа е како да правите топла бања. И сите се добредојдени во тоа.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum