Ја покажала својата повреда, а сите коментирале какво тело има

18 мај, 2020
kaia-gerber-3-830x0

Ќерката на Синди Крафорд и истотака манекенка, Каја Гербер (18) на социјалните мрежи објавила фотографија на која позирала во маслинесто зене костим за капење и со раката во гипс. Покрај сликата со гипсот објавила уште една сликам, осносно ренген снимката каде се гледало дека има скршен зглоб, а под нив напишала?

  • Имав мала незгода, ама сега сум во ред.

Нејзините следбеници и посакале побрзо опоравување во коментарите како на пример?

„Брзо оздрави“, „Убава си“, „Баш си секси“, „Иста како мајка ти “, „Убавица на мајка, пази на себе“ и др.

Каја една од најбараните модели на денешницата, а на Instagram ја пратат повеќе од 5,6 милиони луѓе, а споменатата фотографија собрала 452 000 лајкови. Моментално карантинот таа го поминува во семејната вила во Лос Анџелес, пред да „побегнат“ Њу Јорк каде пандемиијата со кораона вирусот ескалираше.

Погледнете некои од фотографиите на Каја во бикини: