Јаде 9000 калории на ден, а има дефинирани стомачни мускули и изгледа одлично- Ова е нејзината тајна!

29 ноември, 2020
image_10

Еве што јаде за појадок, ручек и вечера, вклучително и еден тон слатки што ги обожава!

 Ливија Адамс понекогаш внесува дури 9000 калории за еден ден, колку што јаде возрасен лав дневно!

Секојдневно споделува фотографии од сите оброци на Instagram, кои се состојат од сите намирници што треба да се избегнуваат за здравје и витка линија – палачинки со сочни додатоци, крофни со глазури и бројни слатки додатоци, колачи, пити, тесто, хамбургери…

Сепак, тоа не е основа на нејзината исхрана – за да изгледа убаво и здраво, другите оброци во текот на неделата се избалансирани и содржат сè што е потребно за организмот да функционира правилно.

Како е можно девојче кое вежба и се грижи за својата исхрана и изглед да си дозволи девет илјади калории на ден во слатки и брза храна? Одговорот лежи во 2014 година, кога Либија се бореше со депресија и нарушувања во исхраната и кога конзумираше само 500 до 600 калории во текот на денот.

Кога сфати дека нејзиното здравје го достигна самиот раб, Ливија конечно се ослободи од психолошките сопирачки и почна да ужива во храната без грижа на совест. Калоричните слатки се нејзин начин никогаш да не се врати на трицифрен внес на калории и нарушувања во исхраната.

Од друга страна, таа е многу внимателна во однос на другите оброци и редовно вежбање, така што воопшто не е оптоварена со бројот на калории.

Нејзиниот ден за измама е еднаш неделно, и изгледа вака: 6 крофни за појадок, плескавица и помфрит за ручек, пица или сендвич и милкшејк за вечера и за бројни закуски во текот на денот јаде мафини, попс, чипс и ореви.

Еден ден во неделата со ваква диета, вели Ливија, воопшто не ѝ штети на нејзината линија и ѝ помага да остане мотивирана за здрава исхрана и вежбање во текот на остатокот од неделата.

Ливија е тешка 63 килограми и носи конфекциски број 36. Вели дека не се оптеретува со вежбање, но дека тоа го прави за задоволство, но понекогаш вежба и до 6 пати неделно.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi