Јапонски метод за лекување на целото тело за само 5 минути: По 7 дена, ќе почувствувате подобрување на вашето здравје без лекови и лекари!

26 октомври, 2020
Screenshot_6

Јапонскиот метод на третман се заснова на верувањето дека секој прст на раката е „поврзан“ со функционирањето на два внатрешни органи. За да решите многу проблеми со физичкото и емоционалното здравје, доволно е да го правите ова со прстите 5 минути секој ден.

Античка јапонска практика за лекување која ја враќа емоционалната рамнотежа со активирање на точки на прстите. Имено, се смета дека на секој прст има точки кои стимулираат два внатрешни органи. Овој моќен третман може да помогне во лекување на многу болести

Како функционира?

Ако сакате да ги лекувате внатрешните органи, треба да го фатите посакуваниот прст со слободната рака и да го притиснете силно од 3 до 5 минути. Вашето дишење треба да биде длабоко. Потоа масирајте ги сите прсти, на двете раце, 3 минути.

Палец

Се одразува на: стомакот и слезината.

Емоции кои зависат од овој прст: депресија и вознемиреност.

Вообичаени симптоми кои се третираат со овој притисок на прстите: дерматолошки проблеми, главоболка и абдоминална болка.

Показалец

Се одразува на: бубрезите и мочниот меур.

Емоции кои зависат од овој прст: страв, несигурност, фрустрација.

Симптоми: забоболка, болки во мускулите, болки во грбот, дигестивни проблеми.

Среден прст

Влијае на црниот дроб и жолчното кесе.

Емоции кои зависат од овој прст: лутина, неодлучност, иритација.

Симптоми: Мигрена, замор, проблеми со циркулацијата, болка во менструацијата во долниот дел на стомакот, главоболка.

До малиот прст

Влијае на: белите дробови и дебелото црево.

Емоции кои зависат од овој прст: тага, страв, општа негативна состојба.

Симптоми: проблеми со варењето на храната, астма, проблеми со дишењето, дерматолошки проблеми.

Мал прст

Влијае на: срце и тенкото црево.

Емоции кои зависат од овој прст: чувство на вознемиреност, нервоза, сомневање во себе.

Симптоми: Проблем со коските, срцеви заболувања, воспалено грло.

Немојте да бидете мрзливи, посветете само 5 минути на ден да се грижите за вашето ментално и физичко здравје без лекови и лекари. По една недела, ќе почувствувате подобрување на вашето здравје.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum