Како Адел навистина изгуби 45 кг, сигурно не е онака како што мислите

15 мај, 2020
2223617_profimedia0498239888_ls

Откако се појави во јавноста Адел со дури минус 45 килограми, медиумите почнаа да се прашуваат дали освен диета има и друга тајна за нејзината неверојатна трансформација. Наводно направени биле и некоку естетски операции но сепак велат дека нејзино најголемо оружје било психата и менталната моќ.

Одредена доктора по име Доминик Фрадин Рид, соработувала со поп ѕвездата и тврди дека вежбањето и диетите не биле едиствена причина за губитокот на килограмите туку дека расположението и менталното здравје играле исто така голема улога. Адел ангажирала приватен тренер и експерт од Лос Анџелес кој и давал совети и и помагал во нејзината трансформација. Според неа слабеењето не е само вежбање туку и промена на целиот животен стил.

„Кога е во прашање губењето килограми, своите пациенти ги советувам дека вежбањето и диетата нема да се доволни сами по себе. Некои од нив успевале да симнат неколку килограми меѓутоа набрзо и ги враќале. За успешно и долготрајно слабеење треба да се посветите целосно на себеси, а не само колку да изгубите некое кило“ – им објаснила докторката на медиумите.