Научниците докажаа – среќата се зголемува само кога се споделува!

1 јули, 2020
98cf0b_e461feca87324bd6937a52c6080de9f4_mv2

Во потрагата по среќа, ние сме подготвени да го свртиме секој камен за да ја најдеме. Но, научниците веруваат дека тоа не е толку неостварливо затоа што истражувањата покажуваа дека, чувството на среќа во мозокот се активира секогаш кога сме дарежливи или им даваме подароци на другите.

Овие подароци не мора да бидат материјални, затоа, на пример, можете да ѝ го подарите своето време на новопечената мајка со бебе, такашто ќе го причувате нејзиното дете или може да му донесете нешто од продавницата на стариот сосед. Кога им даруваме на другите, чувството на среќа е загарантирано, но важно е да не очекуваме ништо за возврат.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi