Како пандемијата влијае на раскинување на врските?

30 октомври, 2020
sad-21825451920-830x0


Раскинувањата се секогаш тешки. Ако веќе некое време се двоумите дали да ја продолжите врската или време е да се збогувате, и имате впечаток дека е скоро невозможно да се прекине врската за време на пандемија на коронарен вирус, не сте сами.


Не сте доволно сигурни во себе

Поминавме седуммесечна пандемија и трпението опаѓа. Сите ние сакаме да се вратиме во „нормалното“, и ни се чини дека тоа нема да се случи наскоро. Можно е во моментов да се сомневате дека можете да ги надминете проблемите што се појавија по раскинувањето, покрај сите други грижи што ги имате.

Неизвесна иднина

Од сегашна гледна точка, не можеме да правиме планови за следната недела, а камоли за следната година. Оваа неизвесност за тоа што носи иднината ни отежнува да ја прекинеме љубовната врска. Во подобри времиња, по раскинувањето, имаше одредени активности кои секогаш ни помагаа да се опоравиме.


Се плашите од осаменост

Се чини дека на сите нас кои наскоро ќе бидеме погодени од студеното време и сезоната на грип, ни треба некој што ќе биде покрај нас. Многу луѓе кои размислуваат да раскинат за време на пандемија, имаат голем страв да ја поминат зимата сами.

Здодевно ви е

Можеби звучи глупаво, но е навистина важно. Некои луѓе сè уште остануваат во нездрави врски затоа што им е досадно. Да се ​​биде во врска значи да имате со кого да споделувате време, дури и ако не се согласувате многу добро.

Иако моменталната состојба во светот е многу неизвесна, одржувањето на врската со сила и измамата на себе и партнерот нема да ви ја олеснат ситуацијата.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort