Како сами да направите пуфкасто ќебе кое е хит на Инстаграм (ВИДЕО)

11 мај, 2020
kebe

Ако на Инстаграм гледате пуфкасто „oversized“ ќебе, која е одлична декорација за секој дом, веројатно се прашувате како можете да го направите.

Одлична вест е дека не ви требаат игли, или претходно знаење за плетење… Само густа волна, внимателни раце и доволно простор за работа!

Ова е едно од најпопуларните упатства за плетење „oversized“ ќебе.

Во ова видео, но и во други слични, Интернет-заедницата „се колне“ дека ќебе како ова ќе биде готово за помалку од еден час.

Погледнете!