Како се бакнуваш? Реши го тестот и дознај!

11 мај, 2020
бакнеж

Со помош на овие 5 прашања и нивните одговори дознај каква бакнувачка си.

Твоето најдобро место за состанок

Да, често местото кое го одбираш за состанок зборува за твоите карактеристики при бакнувањето. Кои од овие места би ги одбрала за состанок?  

 1. Кино

2. Пијачка во фенси локал

3. Пикник на кров (вклучено и ѕвездено небо)

4. Нешто спортски како алпинизам или долги прошетки

Твојата нега на усни

И изборот на нега за усни варира кај одреден тип на бакнувачки и зборува многу за тебе

Кој балзам за усни би го одбрала?

1. Со вкус на вишна и ванила

2. Со вкус на кокосово млеко

3. Со вкус на јагоди и праски

4. Никаков балзам со вкус

Твој омилен начин на поздравување

Замисли некој да те запознае со непозната личност? Како ќе ја поздравиш? Дали ќе биде љубезна прегратка, или стисок на раката?

 1. Ракување

2. Прегратка

3. Бакнеж лево, бакнеж десно

4. Мавтање

Твојата омилена песна

Која песна често ја пееш? Која песна те тера на играње?

1. “Unwritten” – Natasha Bedingfield

2. “My Love” – Justin Timberlake

3. “Smack That” – Akon

4. “Goli i bosi” – Elemental

Твојот аутфит за журки

Поканета си на кул журка и сакаш да одбереш аутфит во кој ќе се чувствуваш добро и сосема своја? Што ќе одбереш?

1. Слатко дете 

2. Секси високи потпетици

3. Важно е да е блескаво

4. Кежуал и удобно

Резултати

Ако одговори…

Најчесто под 1

Ти си внимателна бакнувачка! Полека се навикнуваш на партнерот и ти треба време да се опуштиш. Во љубовта исто си лабава и внимателна. Се надеваш дека другата страна ќе го направи првиот чекор.

Најчесто под 2

Ти си страствен тип! Твоите бакнежи се интензивни и полни со страст. Тоа му се допаѓа на партнерот и во тој контекст често добиваш комплименти. Ти си природен талент за бакнување.

Најчесто под 3

Ти си бакнувачка подготвена за експериментирање. Би пробала сè што е можно и невозможно со партнерот: јазик, грицкање и тн…

Најчесто под 4

Мини- бакнежите се твојата специјалност. Сакаш нежни бакнежи и не си љубител на француско бакнување. Подобро е помали бакнежи, но со многу љубов и интензитет. Кај тебе е најважна романтиката.