Како се носат познатите кошули со голема јака?

25 мај, 2020
Naslovna

Веќе пишувавме за кошулата оваа пролет и лето, модел со преголема јака „Петер Пан“ што за прв пат ја започнаа луксузните брендови Ganni и Miu Miu.

Инфлуенсерките лудуваа за неа, не требаше долго за да ги подготват високите улични продавници и не ја заборавивме дури и во долгите денови на изолација, па не можевме да чекаме да ја вклучиме во пролетните стајлинзи!

Сега, кога конечно ќе можеме да излеземе на кафе и да прошетаме низ градот, знаеме кое парче е прво на нашата листа кое „мора да се има“! Ако сте за заљубени во ова парче, но не сте сигурни како да го комбинирате, проверете ги нашите 4 предлози подолу. Се надеваме дека ќе ве инспирира за вашите секојдневни облеки!

1: Тексас панталони + 90’s  торба + сандали = совршен изглед за прошетка низ градот

2: Миди Сафари здолниште + црвен акцент + авијатик очила = кул комбинација за долгоочекувано кафе со пријателите.

3: Мини здолниште со принт + шарени патики + шешир = како што е создадено за патување во природа.


4: Пастелни скроени панталони + златни обетки + кожни чевли = совршена деловна облека за состаноци за Zoom или враќање на работа.