Какви се пред, а какви по сексот? Бикот сака да јаде, а Стрелецот сака да зборува!

13 септември, 2020
бик

Лавовите избираат совршена облека долго време за да му угодат на својот партнер. Слични се и Девиците, кои поминуваат часови во бања пред да пристигне нивната избрана.

Овен – Никогаш не им е доволно

Пред секс: Огнениот Овен скоро постојано размислува за секс, а нивниот кревет е борбено поле на докажување. Тие се подготвуваат за волшебни настани наеднаш, нанесувајќи ‘литри’ колонска вода или парфем. Возбудени се и едвај чекаат момент кога ќе се превртат на чаршафите со партнерот.

После секс: И после секс тие немаат мир, па ќе се обидат повторно, дури и ако партнерот не е на тоа. Тој ќе притисне толку силно што другата страна на крајот ќе се смилува и ќе се согласи. Кога ќе бидат задоволени нивните потреби, тие ќе запалат цигара и задоволно ќе го издишат чадот. Бидејќи тие не се љубители на предиграта, но сакаат веднаш и брзо, по можност што е можно повеќе и што почесто, им треба ист потентен партнер.


Бик – Љубовта им поминува низ стомакот

Пред секс: Овие еротски гурмани обожаваат сè што најмалку ги поврзува со сексот. Со цел да се претстават пред најдобрите можни љубовници, тие ќе ги користат и сите афродизијаци што можат да ги смислат. Но, тоа не е сè – нивниот слоган е дека љубовта поминува низ стомакот, така што тие ќе добијат готвење за да го освојат избраниот од своето срце со своите кулинарски вештини.

После секс: После секс, тие не се грижат за ништо друго освен за спиење, па затоа понекогаш заспиваат, зачудувајќи го нивниот партнер. Сепак, некои припадници на овој знак чувствуваат неопислив глад после секс и редовно стануваат од кревет и почнуваат да копаат во фрижидерот. Тој ќе се врати во спалната соба со послужавник сендвичи.

Близнаци – Обожаваат игра со зборови


Пред секс: Нетрпеливите Близнаци се подготвуваат многу пред нивниот партнер да осамне на врата. Во паника го чистат станот, особено ако не се премногу средени. Тие се возбудени од ментална стимулација, па го тушираат својот партнер со сочни еротски СМС-пораки обидувајќи се да го возбудат, така што дотичната личност се појавува на неговата врата веќе прилично напалена.

 После секс: Дури и по секс, тие се живи и желни за понатамошна возбуда, па ако не го сторат тоа уште неколку пати, нема да бидат задоволни. Тие се отворени за сè ново, така што со задоволство ќе посегнат во собирањето на сите можни средства за возбуда. Тие се возбудени од секакви сензации, нема да се двоумат и со задоволство ќе пробаат сè, дури и да го изненадат својот партнер со разни помагала.

Рак – Најважно им е што се сакани

Пред секс: За овие сонувачки и за заљубени луѓе, најголем афродизијак е чистата љубов кон партнерот. На нив навистина не им треба ништо повеќе од постојани изливи на нежност и зборови на љубов од нивниот партнер. Пред сексот, тие се нежни, имагинативни и, како Бик, склони кон храна, па добро ќе го хранат својот партнер пред сексот. Лежењето на градите на саканата личност и вдишувањето на нејзиниот мирис на кожата за рак е врвно искуство.

После секс: Кога ќе заврши секс, тие навистина сакаат да се гушкаат долго време и сигурно не спаѓаат во оние што ќе го вклучат телевизорот и ќе гледаат омилена серија или игра. Целосно ќе му се посвети на својот партнер, а по долго гушкање и бакнежи ќе почувствува бран на ново возбудување и сексуална желба.

Лав – Тие се фалат со сексуален успех

Пред секс: willе се облекуваат, ќе лижат, ќе изберат најубава облека, сè за да го импресионираат својот партнер. Потрагата по идеална облека може да потрае, па тие создаваат вистински хаос во собата и гардеробите. Иако се извонредни љубовници, тие дополнително можат да се пофалат со трофеи и фантастични успеси во кревет.

По секс: Како вистински лав, после секс буквално се вртат како мачки. Тој ќе го праша својот партнер сто пати „како беше“, „дали е задоволен“ и „дали може повторно“. Иако навистина уживаат во водењето љубов, им треба и секс како доказ за сопствената вредност. После сексот, тие знаат да отворат шише скапо вино.

Девица – Тие мора да бидат совршено чисти и уредни

Пред секс: Девиците ќе поминат часови во бања и ќе уживаат во миризливата бања и чистотата на сопственото тело, за да се подготват за избраниот од своето срце. Тие се педантни и многу уредни луѓе и за нив е незамисливо да имаат сексуален чин доколку не се совршено чисти. Ненаситна Девица со своето одмерено држење може да остави впечаток на личност која не е премногу еротска. Но, тоа е само илузија затоа што тој се фрла огнено во прегратките на партнерот и го води во спалната соба без дискусија.

После секс: После секс сакаат да се гушкаат и да зборуваат. Никогаш не им е доста од тоа, а бидејќи сакаат да се тушираат по врската, ќе го поканат својот партнер да им прави друштво. Може да биде многу возбудливо за двајцата, па бањата често станува место каде водат љубов.


Шкорпија – Веднаш
оди  до поентата

Пред секс: Овие похотливи луѓе уживаат во игри на работ на садомазохизам. Сексот со нив е опасна авантура во која е лесно да се претера, па дури и полесно да се изгуби паметот. Тие немаат премногу трпеливост за додворување и нежни милувања, но веднаш се фрлаат на работа, уништувајќи ги сите работи пред нив, а честопати наместо на креветот, тие завршуваат со партнерот на некое друго парче мебел. После секс: После секс, тие би имале повеќе секс. Нивното либидо е навистина многу високо, па затоа свесно повторно предизвикуваат страст и желба кај партнерот. Тие се многу самоуверени, па нема да се сомневаат ниту во своите сексуални вештини. Жестоки чувства и доминантна природа лесно ќе го заплеткаат партнерот во мрежата на сурови страсти.


Стрелец – После секс им се допаѓаат разговори

Пред секс: Стрелците ќе сторат се за да го импресионираат својот партнер. Тој вредно ќе вежба нови пози од „кама сутра“, ќе применува јога и тантра во кревет. Тие се занимаваат со секс слободно и неотежнено и сметаат дека иницијативата на нивниот партнер е добредојдена. Тие се многу еротски и заводливи, но најмногу ги возбудува ментално стимулирачки партнер.

По секс: Тие се многу еротски и по сексот ќе се гушкаат со својот партнер долго време, прашувајќи го дали е задоволен од неговите вештини. Тие сакаат да водат долги разговори за сексот и воопшто не се срамежливи. Интересно е што сексот не е најважната точка во нивниот љубовен живот, колку што е комуникацијата и разговорот. Тие сакаат да водат долги и паметни разговори.

Јарец – Тие ги контролираат своите страсти


Пред секс: Јарците сакаат да бидат робови на своите страсти и инстинкти, но разумот ги спречува во тоа. Тешко се опуштаат, постојано го контролираат либидото со нешто и се срамат од своите еротски фантазии. Затоа, тие се подготвени за отворен пристап до секс само во зрелоста, додека во младоста ги гушат комплекси. Во сексот тие се одлични љубовници, кои полека, но сигурно го освојуваат својот партнер. Не брзаат.

После секс: После сексот, тие брзо ја воспоставуваат својата чудесна самоконтрола, но со доволно романтичен и секси партнер, тие исто така можат да ја „изгубат главата“. Но, ова им се случува на Јарците малку кога тие се господари на своето тело и дух. Во сексот, тие сакаат да ја водат играта.

Водолија – Тие ги возбудуваат своите партнери со оригинални предлози

Пред секс: Водолијата е оригинална во сè, вклучително и во сексот. Тие знаат како да ја зголемат возбудата во врската и да го изненадат партнерот со своите сексуални потреби и фантазии. Тие сакаат сè што е невообичаено и што некој друг не го сторил порано, па ќе го возбудат својот партнер со оригинални предлози, приказни и ментална стимулација.

Водолија – Тие ги возбудуваат своите партнери со оригинални предлози

После секс: Тие секогаш сакаат да разговараат, па ќе се забавуваат со својот партнер и ќе го насмеат. Тие исто така сакаат да се гушкаат, но уште повеќе сакаат разговор или чаша добро вино. Водолиите имаат големи сексуални апетити, па затоа секогаш се подготвени за нови изливи на страст. Но, бидејќи се непредвидливи, можат да го изненадат својот партнер со чудни сексуални желби.


Риби – Обожаваат да се гушкаат

 Пред секс: Рибите се имагинативни и сензуални партнери кои знаат да заведат и сексуално да го возбудат својот партнер. Тие се склони кон фантазии, а имаат и валкана фантазија, па затоа се истакнуваат во перверзни игри. Таа ќе го пречека својот партнер со убаво подготвена вечера и разни други десерти. Имено, за многу Риби, сензуалните задоволства доаѓаат во пакет со фина храна.

После секс: Сакаат да се тркалаат на креветот и да се галат додека не се онесвестат. Тој ќе го подигне егото на својата партнерка, нежно шепотејќи му разни перверзии во увото, со цел да го убеди да направи уште една игра на секс. Се разбира, тие успеваат во тоа