Кејт Мидлтон носеше фустан за кој мечтае секој гардеробер!

7 мај, 2020
кејт

Кејт Мидлтон се појавила на утринско телевизиско британско шоу за да промовира уметнички општински проект.

За таа пригода војвотката од Кембриџ носела жолт фустан со долги ракави со розеви и зелени принтови на дрвја. Фустанот со макси должина е пресечен на половината и паѓа како здолниште. Креацијата е на британскиот бренд Raey и чини околу 600 долари. Бил на намаление и чинел 183 долари, но веднаш бил распродаден откако го носела Кејт Мидлтон.

Ова не е изненадување. Фустанот кој го носела Кејт е фустан кој нашиот гардеробер го чека со воодушевување.

Популарната модна линија Raey е позната по своите лелеави, лесни за носење модели, како и шик плетени облеки.