Кејт Мидлтон секое утро го пие овој сок: Тајната за нејзната витка става! (РЕЦЕПТ)

4 мај, 2020
кејт

Еликсирот за убавина и здравје, според американските медиуми, е домашниот сок од кељ што го пие Кејт Мидлтон секое утро.

Многумина ја бараа нејзината тајна, особено откако ги воодушеви сите со нејзиниот беспрекорен изглед веднаш по раѓањето на нејзината ќерка Шарлот.

Поточно, Кејт својот еликсир за убавина и енергија го најде во сокот од кељ, мешавина од зеленчук и супер здрав зелен пијалок, пренесува Us Weekly.

Војвотката го пие овој моќен сок секое утро.

Мама Кејт подготвува свои еликсири во Анмер Хол, новиот дом на младата кралска фамилија, а тво тајната за подготовка на соковите ја уати нејзината сестра Пипа, која студира нутриционизам.

Во оваа скриено место во Велика Британија (селото Анмер има само 63 жители!) За Кејт е лесно да се справи со здравата исхрана на нејзиното семејство!

„Купува свежи локални производи“, тврдат американски извори. “И сето тоа е органско. И принцезата се однесува нормално меѓу локалното население и никој не и пречи. Луѓето ја пуштаат да” дише “и никој не бара да се слика со неа!”