ЌЕ СЕ ШОКИРАТЕ: Еве како изгледаат најубавите жени на планетата без ГРАМ ШМИНКА!

3 ноември, 2020
ким

Никој не е совршен.
Ни трага од подочници, сјаен тен, бујни трепки, совршено обликувани веѓи – повеќето од нас имаат ваква слика од жените за кои се вели дека се најубави во светот. Но, таа слика е прилично нереална бидејќи тие, како и секоја друга жена, не се будат такви.

Ова го докажуваат фотографиите на кои биле фатени без грам шминка.

За гламурозните настани, тие се беспрекорно негувани, но зад сето тоа претежно стои армија шминкери кои заедно со фризерите и дизајнерите ги претвораат во вистински принцези. И иако многумина се согласуваат дека природната убавина е најскапоцена, прашањето е дали овие светски sвезди сепак би ја сочувале таа природна убавина за себе.

Кендал Џенер


Ким Кардашијан


Мајли Сајрус


Тејлор Свифт


Кајли Џенер

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi