Ќе се ШОКИРАТЕ кога ќе прочитате на какви “БИЗАРНИ” третмани се подложуваат најславните “светски фаци”!!

7 август, 2020
актерки

Третман со крв

Иако може да си дозволи скапоцени креми, Ким Кардашијан својата кожа ја негува на друг начин. Пред неколку години таа го открила “вампирскиот” третман кој подразбира ставање на сопствената крв на лицето, од која претходно со специјални апарати се издвојуваат тромбоцитите. Вампирскиот третман чини 1250 долари. Крвта изолирана од апаратот се става на лицето, а потоа се користат игли за акупунктура за да се зголеми нивото на колаген и да се подобри еластичноста на кожата.

Третмани со пијавици

Деми Мур се колне дека нејзината кожа е затегната благодарение на третманот со пијавици, но нагласува дека оди само кај проверени експерти. Пијавиците спречуваат згрутчување на крвта, ја подобруваат циркулацијата и го забрзуваат зараснувањето на раните.

Животински измет

Ставање на крв на лицето е прилично одвратен метод, а уште погрозно е ставање на животински измет на кожата. Овие третмани ги обожава Викторија Бекам која го користи изметот на ретки видови на птици од еден Јапонски остров.

Купка со вино

Нешто поевтин третман за кожата во однос на останатите, а се состои во неколку чаши црвено вино во полна када со купка. Актерката Тери Хачер од серијата “Очајни домаќинки” на овој начин ја хидрира кожата и тврди дека така клетките многу брзо се обновуваат.

Третман со кавијар

Кавијарот претставува еден од најскапите јадења на светот, но Анџелина Џоли не го јаде, туку го користи за нега на кожата. На тој начин кожата се храни со аминокиселини, се регенерира, се зголемува нивото на колаген и се успорува стареењето на кожата.

Плодова вода

Омилениот третман за убавина на Викторија Бекам сигурно е еден од најбизарните во цел Холивуд. Таа своето лице го чисти со плодова вода од овци.

Крема за хемороиди во служба на убавината

Крема за хемороиди како дел од рутината за убавина? Во случајот на Сандра Булок ова е повеќе од точно. Убавата актерка оваа крема ја користи за отстранување на подочниците.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris