КЛУЧОТ НА ЖЕНСКАТА ПРИВЛЕЧНОСТ! МАЖИТЕ открија строго чувана тајна: Кои се најсексапилните делови од женското тело!

24 декември, 2020
842135_profimedia0254362659_ls

Резултати од истражувањето преку Интернет

Жените често мислат дека мажите сакаат да гледаат полни усни, пошироки колкови, бујни гради или потесен струк на девојките. Сепак, врз основа на онлајн анкета, утврдено е дека работите навистина не се такви.

Имено, резултатите сигурно ќе ве изненадат, бидејќи следниве работи беа меѓу најсексапилните делови на женското тело.

Стапала

Мажите се согласија дека негуваните женски нозе им се многу привлечни, а исто така е пожелно да има лакирани нокти на нив. Никој не би рекол, но посилниот пол го рече тоа.

Грб

Секси грбот просто ги полудува мажите, особено кога жените носат фустани или маици со отворен грб.

Коса

Секој маж претпочита различна боја на коса, нема единствена боја или фризура што е универзална за сексапил, секој од нив има различен вкус во овој поглед.

Насмевка

Мажите признаваат дека едноставно не можат да ѝ одолеат на убавата жена со насмевка. Тоа е нешто што ги привлекува сите луѓе. Насмевката е едноставно магнет.

Усни

Нема маж што нема да ги одмери усните за време на првиот состанок. Тие претпочитаат пополни, но не сакаат премногу темни или светли бои на кармин. Тие обожаваат природни нијанси.

Гради и задник

Секој маж сака затегнати гради и задник, па затоа жените ги истакнуваат овие делови и свесно го привлекуваат посилниот пол. Повеќето се согласија дека претпочитаат гради со средна големина, а за задникот велат колку е поголемо, толку подобро.

Очи

Верувале или не, нивните очи се на прво место кога станува збор за најсексапилните делови на женското тело. Секси изгледот е клучот за привлечноста.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris