Кое е најдобро време за релаксирачка бања?

11 јули, 2020
b240f75347ad94d6331a7ced9e99def99198e4c2_30ac2c50d02768d5ea52fd45f670e896bd3acca2_articlemain

Истражено од научници …

Одамна е познато дека топла бања не опушта и го олеснува спиењето, а сега е најдобро време да го сторите тоа: еден час или два пред спиење, а бањата или тушот треба да трае не повеќе од десет минути.

Научниците од Универзитетот во Тексас го идентификуваа ова кога ги анализираа резултатите од дури 5322 студии за спиење во светот.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi