Кои се непростливите грешки кога е во прашање сексот?

3 јули, 2020
Par-ljubavni-par-seks-1536x1025

Често се зборува дека мажите би сториле се за секс и се согласуваат на разни компромиси…

Но, Трејси Кокс, експерт за секс, вели дека има грешки што жените ги прават во кревет и дека посилниот пол го доведува до лудило… буквално.

И списокот на непростливите грешки изгледа вака:

Премногу гласна

„Малку стенкање и воздишки е совршено добро, но ако врескате како да ве гуши со перница, тоа ќе го исплаши секој маж, особено на самиот почеток на врската. Да не спомнувам што ќе кажат соседите или членовите на неговото семејство ако тој живее со нив. Исто така, ако сте премногу гласни и штотуку започнавте да се бакнувате и галите, тоа ќе биде јасен знак за него дека ќе изневерувате подоцна за време на сексот “, наведува Трејси Кокс.

Една поза и тоа е тоа

Дали  ја обожавате мисионерската поза затоа што е најлесниот начин да се достигне кулминација? Вие не се согласувате со малку експериментирање. Голема грешка. Па, замислете да водите љубов во истата позиција до крајот на животот, кој би го издржал тоа?

Се дотерувате само за излегување

Мажите сакаат да видат жена во секси долна облека во кревет и тие не можат да поднесат кога ќе ја видат нивната поубава половина како доаѓа дома од работа уредна и дотерана, го соблекува сето тоа, а подоцна го дочекува него во тренерки и „за по дома“ гаќички.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi