Кои три хороскопски знаци наскоро ќе пронајдат нова љубов?

10 април, 2020
насловна

Венера, планетата на љубовта влезе во Близнаци на 3 април и ќе им донесе на сите љубов и убави моменти во љубовта.

Повеќето ќе се допишуваат, ќе разговараат со некој близок и флертуваат. Љубовта преку жица, пораките, доцните ноќни разговори нема да бидат воопшто необични, но неопходни. Тинејџерската љубов не само што ќе биде резервирана за нив, туку и за сите.

Некои врски можат да се санираат преку комуникација, но некои можат да бидат површни и да траат само кратко, но може и за некого да биде забавно.

На некои знаци ќе значат повеќе влегување на Венера во знакот на Близнаци од другите.

Погледнете дали сте меѓу нив …

БЛИЗНАЦИ


Сè ќе оди од рака од почетокот на април до 7 август. Венера ви носи успех во љубовта, особено ако сте слободни. На вас нема да ви биде здодевно со сигурност, па дури и може да се сомневате меѓу две лица. Изберете го оној со кој имате подобра комуникација. Ако сте зафатени со партнер, поработите на врската, бидете малку романтични. Барем имате време да поправите сè.

СТРЕЛЕЦ

Во овој период, од почетокот на април до крајот на првата недела од август, може да очекувате многу интересни настани во љубовта. Важно е да се фокусирате на она што е навистина важно и да ја изберете вистинската личност за себе. Не верувајте премногу на слаткоречлива личност, туку размислете дали се искрени. Гледајте ги делата, не зборовите. Ако се зафатени ќе ја подобри врската со вашата сакана личност. Комуникацијата ќе биде одлична. Можете да земете неколку кратки патувања во текот на летото. Ќе уживате во љубовта.

ВОДОЛИЈА


Бидејќи Венера ќе биде во вашето поле на љубов, ќе бидете прилично задоволни како сето тоа ќе се одвива. Некоја помлада личност може одеднаш да влезе во вашиот живот и да го разубави. Ќе се заљубите, нема ни да забележите. Ако сте зафатени, врската може да ја подобри и повторно да ја почувствува вашата страст од почеток и запомнете зошто сте со својата сакана личност од почеток.  Добро третирајте се едни со други и не заборавајте да делитекомплименти секогаш кога ќе пристигнете. Важно е да биде саканиот/саканата во центарот на вниманието и за возврат сигурно ќе привлечете внимание.