КОНЕЧНО ГИ ДОЧЕКАА НИВНИТЕ „5 МИНУТИ“: Како изгледа совршената жена во 2020 година според изборот на мажите!

6 ноември, 2020
мин

На прашањето како изгледа совршена жена во 2020 година, Трејси Кокс, експерт за љубовни врски, го реши и дошла до многу интересни заклучоци.

Да го поставев тоа прашање пред 10 години, ќе добиев одговори од типот: „Јас сум момче што сака нозе“ или „Јас сум момче што сака гради“, а можеби ќе се дискутира за бринети и русокоси. Денес, добивам сосема различни одговори. „Првото нешто што ме привлекува кај жената се нејзините очи“, ми напиша еден човек на Твитер кога го поставив тоа прашање – објасни Кокс.

Таа додаде дека чистото тело не игра важна улога, ниту пак висината или големината на градите. Таа вели дека маж одговорил дека клучна работа за него е карактерот на жената.

“Јас навистина немам идеален тип. Сметам дека самоуверените, интелигентни, забавни жени се привлечни и доаѓаат во сите форми, големини и бои”, напиша третиот, ја започна својата колумна Кокс заклучувајќи дека мажите не се опседнати со облини и беспрекорен изглед како и секогаш.

Се разбира, мажите секогаш ќе бидат заинтересирани за одредени физички карактеристики, од еволутивни причини. Младост, широки колкови поврзани со плодност, сјајна коса и чиста, сјајна кожа. Сите овие работи ја комуницираат способноста на жената да забремени и да го нахрани детето кога ќе се роди. Универзалната привлечност за оваа форма на тело (во западниот свет) е поддржана од науката – пишува Кокс и го цитира примерот на моделот Кели Брук.

Да се потсетиме, нејзиното тело беше прогласено за најидеално според параметрите на студијата спроведена на Универзитетот во Тексас во 2016 година. Студијата ги зеде предвид висината, тежината, должината на косата и обликот на лицето. Се покажа дека идеалните мерки се 99-63-91, а висината е 168 сантиметри.

Дали се верува дека Кели и денес, во 2020 година, има совршено тело? И да и не!
Како изгледа совршена жена денес?

Совршената жена изгледа како што сака да изгледа – тврди Трејси во написот за „Дејли меил“.

Убавината е помалку во тоа како изгледаш, а повеќе во тоа што си. Она што го зборувате е печат на вашата личност. Нашата дефиниција за привлечна денес е многу повеќе од изгледот – вели таа.

Се приближуваме кон општество во кое убавината може да биде многу повеќе од само физичка. Но, сè уште не сме го постигнале тоа целосно – заклучи Трејси.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi