Конечно откриен еликсир на младоста: Оние кои го употребуваат, изгледаат деценија помлади

9 јули, 2020
Naslovna

Еликсирот се консумира во март или април, па повторно во октомври или ноември.

Овој „еликсир“ се зема двапати годишно, и работи со целосно подмладување на телото. Функциите на сите клетки во телото се подобруваат.

За да го направите овој еликсир ви требаат: 100 мл сок од лимон; 200 грама мед; 50 мл маслиново масло.

Подготовка: Измешајте ги сите состојки и земете една лажичка три пати на ден на празен стомак. Значи 15 до 20 минути пред оброк.

Откако ќе ја изедете целата смеса земете половина година пауза. За половина година пауза, пијте чај од ѓумбир секој ден:

 Истурете половина лажичка рендан ѓумбир со 200 ml врела вода. Додадете малку сок од лимон по вкус. Не додавајте мед или шеќер во овој чај. Кога ќе се навикнете на јачината на вкусот, зголемете ја количината на ѓумбир на целата лажичка при подготвување на чајот.

Употреба: еликсирот се зема во март или април, а потоа повторно во октомври или ноември.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi