Краток љубовен хороскоп од 1-ви до 15-ти октомври

4 октомври, 2020
_uploads_thumbs_resize_800x420_422006


ОВЕН

Ќе чувствувате мали љубовни фрустрации од ден на ден. Со такт и трпеливост, ќе можете да решите сè. Знаете дека малите чекори го покриваат истото растојание како и големите. Скромноста во очекувањата и љубезноста ќе направат добро.

БИК

Ако излезете овие денови, добро време е загарантирано. Сепак, ќе имате недостаток на сила да издржите до утрото. Ќе поврзете квалитетен социјален живот со љубовен. Слободните ќе разговараат без мерка.

БЛИЗНАЦИ

Ќе најдете доволно сила и оптимизам во себе за да ја надминете празнината што ве мачи веќе некое време. Вашата дружеубивост ќе се зголеми и повторно ќе бидете целосно отворени за луѓе, дружења и нови познанства.

РАК

Како одминуваат деновите, вашиот партнер ќе покрене барања од вас. Тој очекува поголемо внимание од вас. Сметајте на тоа. Со малку повеќе трпеливост, со олеснување ќе сфатите дека вашата врска сè уште се подобрува.

ЛАВ

Ќе бидете отворени и подготвени за какво било дружење. Оние што сè уште бараат сродна душа треба да излезат надвор дури и ако не им биде дадена. Хуморот ќе се комбинира со страстите. Тие уживаат во интимен живот во врската, со доза перипетии и шеги.

ДЕВИЦА

Може да очекувате многу ветувачки и исполнет период кога станува збор за лични односи и социјален живот.

ВАГА

Охрабрени од претходните денови, денес ќе покажете максимална љубезност во приватните односи. Нема зима за вашата врска, но нема да и бидете целосно јасни на другата страна. Партнерот ќе мора да се повлече и да предизвика нежност.

СКОРПИЈА

Ќе има покана за забава во која искрено ќе уживате. Или сам или во парови, прифатете ја. Вашиот стил на однесување би ги шармирал дури и вашите најголеми непријатели. Облечи насмевка и оди меѓу луѓето. Те чекаат

СТРЕЛЕЦ

Вашите идеали во љубовта ќе бидат високи, но вие сте подготвени да ги следите, без разлика каде ве воделе. Сепак, тоа нема да донесе решение за вашите љубовни предизвици. Обидете се да прифатите сè со мир.

ЈАРЕЦ

Пред вас се денови кои веројатно ќе ве стават во позиција на осаменост или ќе се чувствувате фрустрирани во врската со партнерот. Ќе бидете многу почувствителни од вообичаеното, а кога ќе додадете чувство на осаменост, тагата е тука. Излезете.

ВОДОЛИЈА

Повторно, вие сте исто толку важни во вашата врска како и вашиот партнер. Сега можете да споделите сè на еднакво рамниште. Вашата емоционалност ќе се зголеми така што ќе очекувате повеќе прегратки и нежност од другата страна.

РИБА

Некои ќе подготват забава поврзана со млади луѓе. Можеби е роденден. Ќе има радост.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum