Кремисимо торта “Лапни голтни”! Без јајца и без печење!! Тоа е тоа ..

3 август, 2020
Torta-Kremisimo

Некогаш навистина е тешко да се избере помеѓу толку многу слатки кое од нив да го подготвите. Посебно кога не се знае кое е повкусно.

Ние овој пат, се решивме за кремаста торта. И мора да признаеме дека освен фактот дека се подготвува брзо, пресуди и фактот дека рерната е апсолутно непотребна.

Состојки:

1л млеко

6-8 лажици шеќер

10гр ванилин шеќер

40гр пудинг од ванила

100гр маргарин

85гр млечна чоколада

80гр мелени бисквити

80гр кокосово брашно

250гр бисквити

Начинот на подготовка погледнете го во видеото кое следи:

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris