Кристина Агилера ја пронајде формулата за брзо слабеење: 30 килограми за рекордно време!

23 ноември, 2020
1556764213_0_309_2048_1460_600x0_80_0_0_9bd5e8328bade8cdabf3a05edd286b7e

Кристина Агилера со години се бореше со вишокот килограми, но успеа да ја пронајде формулата за екстремно брзо слабеење. Диетата траела 10 месеци и се одвивала во две фази.

Првата траела 4 месеци и подразбирала:

3 главни оброци и 2 ужини. Дозволено било консумирање само на одредени намирници како пилешко, мисиркино месо и сирење. Од јаглехидратите на менито се наоѓаат компирот и макароните.

Во втората фаза вклучени биле производи чија основна улога била да се намали желбата за благо.

Дозволено било консумирање на мешунки, месо, млечни производи, јајца и сирење. Дозволено е и некое парче црно чоколадо.

Дневниот калориски внес не смее да надминува 1.500 калории.

Секој оброк би требало да има 450 калории, а ужините околу 150 калории.

Предлог мени за прва фаза:

Појадок – парче пилешко, порција грашок, зелена салата, компир со средна големина.

Ручек – порција житарки, безмасно сирење, целер

Вечера – 2 варени јајца, парче леб од цело зрно, карфиол

Ужина – зелен зеленчук, тиква, тиквички, домат

Предлог мени за втора фаза:

Појадок – шска свежо шумско овошје, авокадо, овесна каша, јајце, малку кикиритки

Ручек – грав со пилешко или мисиркино месо, парче тофу, леб од цели зрна со паста од бадеми

Вечера – салата со морски плодови, зелено јаболко, манго

Ужина – овошје по избор

Мастите и шеќерите се целосно забранети, а како при секоја диета, се препорачува голем внес на вода.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi