10 мажи објаснуваат зошто повеќе не ја сметаат својата партнерка за привлечна

28 мај, 2020
mazi

Кој од нас не би сакал да биде привлечен за партнерот ? Сепак, што мажите навистина сметаат за привлечно на своите партнерки и што не? Многу мажи зборуваа за тоа што доведе до тоа да нивната партнерка одеднаш веќе престана да ги привлекува на сексуален начин. Кој би помислил дека мажите размислуваат така – некои изјави навистина нè изненадија…

1. Таа е многу несамостојна.

„Повеќе не чувствувам привлечност кон партнерката затоа што таа едноставно не знае како да се грижи за себе“.

2. Малку секс

 „Јас и мојот партнер многу ретко имаме секс. Полека престанувам да се чувствувам секси… ”

3. Не сме судени еден за друг

 „Се чувствувам страшно затоа што навистина ја сакам својата партнерка, но не повеќе не ме привлекува сексуално, не ме привлекуваат нејзините интереси или што било друго. Едноставно не сме создадени еден за друг и тоа ме јаде одвнатре“.

 4. Кавга

„Мојата драга ми би сакала да има секс со мене со задоволство, но јас не можам. Повеќе не ме привлекува после последната кавга “.

5. Стрес или…?

 „Не сум сигурен дали сакам да имам секс со партнерката или не, затоа што сум под стрес, односно сум депресивен. Или, јас веќе не ја сметам за привлечна повеќе “.

6. Таа е запуштена

Мојата партнерка се запушти целносно. Затоа повеќе не ме привлекува“.

7. Нема амбиција

 „Мојата партнерка, со која сум со седум години, планира да ги напушти студиите и едноставно да остане дома. Таа го одлучи тоа кога сфати дека јас заработувам доволно пари за двајцата. Тоа ме вознемирува страшно и веќе немам волја да спијам со неа “.

8. Таа е премногу слаба

 „Мојата драга почна да слабее и веќе не ми е толку привлечна … Јас немам идеја што да правам ?!“

9. Апаратче за заби

 „Мојата девојка повеќе не ми е толку привлечна затоа што се здебели и повеќе не сака да оди на спорт со мене. Сега би сакала да носи и протези… Многу секси! ”

10. Премногу … детинеста

 “Повеќе не ја сметам мојата партнерка за привлечна затоа што размислува како девојка од петто одделение во основно школо..”

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi