10 начина да ја победите кризата во бракот или врската: психолог ви открива како да ја сочувате љубовта и хармонијата со партнерот

21 јуни, 2020
Annotation 2020-06-20 225957

Психологот, д-р Бил Клук, им помогнал на многу парови да поминат низ најтешките периоди во нивната врска. Тој нудел неколку едноставни совети за тоа како да се изгради силна, среќна врска:

Еве како секоја двојка може да ги надмине проблемите во емотивна врска:

1. Потсетете се на љубовта која ја негувате едни за други, дури и во најтемни времиња и во секоја ситуација.

2. На прво место да ја ставите вашата врска, а не желбата да бидете во право, а пред сè да размислите за хармонија и мирот во брак или врска.

3. Останете смирени, и покрај фактот дека сè во вас бара одмазда, и вратете се на масата за преговори со сочувство и желба да најдете компромис.

4. Направете ја вашата врска врвен приоритет и ставете ја прва на дневниот распоред.

5. Користете ја емпатијата како семоќен меч за да ја победите болката.

6. И покрај желбата да си заминете, можете да го слушнете вашиот партнер и разговорот да го продолжите со разбирање и љубезност.

7. Одговорете на критиката со разбирање, без прибегнување кон непочитување и лутина.

8. Сфатете дека конфликтите се неизбежни и треба да им се верува, но продолжете да бидете сигурен и драг партнер.

9. Разберете дека љубовта не е дадена, туку е родена од вашата љубов кон друга личност.

10. Нека вашиот партнер биде личност која ве инспирира и ве прави среќна. Изградете ја вашата врска врз љубовта, љубезноста и разбирањето

… тогаш вашата врска ќе биде среќна и долготрајна.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi