10 жени го опишаа своето чувство додека имаат орален секс: ‘На почетокот многу скокотка, а потоа следува вистинското задоволство’

9 декември, 2020
shutterstock_1114640009-e1607343491646


Кунилингус е волшебна работа за повеќето жени, но како навистина е чувството да имате орален секс кога сте жена?

Мажите никогаш нема да го знаат ова, но исто така се прилично задоволни од сознанието дека оваа форма на секс им дава невидено задоволство на нивните партнерки и им е потребно на некои воопшто да ја достигнат кулминацијата.

Па, што е толку посебно во оваа сензација кога директно се стимулира клиторисот со устата и јазикот? 10 жени отворено зборуваа за тоа за Метро, ​​а нивните детални описи може да остават зачудени многу мажи.

Лили, 58 години
За жена која прима добар орален секс, ова се бранови на задоволство што создаваат чувство на ослободување, предизвикувајќи треперење на вагината, како и остатокот од телото.

Ејми, 33 години
Што се однесува до оралниот секс, јас сум толку чувствителна што секогаш на почетокот ме скокотка лудо. Мојот партнер тогаш мора да се движи полека и внимателно додека не се навикнам на тоа чувство. Но, кога ми станува добро, тоа е како навистина топло меко овошје. Не ве интересира дали се работи за усни или јазик, само убав, невешт, топол неред.

Беа, 28 години
Сфаќам дека добриот орален секс не започнува со уста. Треба да ме допрете пополека, немојте да нуркате таму. Тогаш тоа е малку како топла, завиткана напнатост и чувствувате дека мускулите почнуваат да се напнуваат во исчекување. Се чувствувам неверојатно интимно и од таа причина сакам орален секс само со некој со кого сум во врска.

Не знам зошто, но за мене тоа изгледа дури и поинтимно од стандардниот продорен секс. Кога конечно доживувам оргазам, тоа најмногу го чувствувам во мојата глава, која потоа е полна со светлина и пецкање, додека сите мускули во вагината се собираат. Понекогаш дури и икам, што е прилично чудно.

Алма, 31 година
Добриот орален секс е изненадување, но исто така ме опушта. Често сум под стрес додека го примам затоа што ми се чини дека повеќето мажи не сакаат да бидат таму долу. Физички е влажно (добар вид влажно) и пецкање, а дополнителниот допир на прстите го прави апсолутно неверојатен. Кога оргазмот почнува да расте, главата ми станува матна, очите ми се вртат во задниот дел од главата и „бам!“

Амбер, 23 години
Искрено, оралниот секс не ми е доволен. Се чувствува само како влажен, неуреден, вртлив хаос.

Џејн, 25 години
Јас навистина го сакам сексот и сум многу напалена, но мојата вагина секогаш се чувствува скокотлива кога некој друг ќе ја допре, особено ако ја бакне или лиже. Тоа е мешавина од возбуда и чувство дека треба да се смеам.

Но, кога јазикот конечно го допира клиторисот, тоа е неверојатно. Тоа е мек допир кој зрачи со задоволство на целото тело, како најнежната и најудобна масажа досега. Најмногу уживам кога чувствувам дека мојот партнер се забавува со моите интимни делови.

Делила, 30 години

Добивањето орален секс е најинтимното нешто што сум го почувствувала. Тогаш се чувствувам најранливо. Што се однесува до сензациите, таа е доста разновидно.

Сакам кога започнува нежно со многу бакнежи во бутовите и полека се интензивира со зголемен притисок и продирање на јазикот и прстите. Клиторисот е толку чувствителен што може да се почувствува текстурата на неговиот јазик, и тој испраќа електрични шокови по целото тело. Омилен дел ми е кога ќе достигнам кулминација, тој се искачува до мене и страсно ме бакнува. Буквално чувствувам колку уживав.

Лулу, 31 година
Без оглед на техниката, мислам дека половина од уживањето во оралниот секс се сведува на тоа дали сакате некого или не и колку сте сигурни во самото тоа. Мислам дека можеме да имаме толку многу неизвесност за тоа како изгледа нашата вагина и каков вкус и мирис има, така што ништо не ја крева вашата самодоверба повеќе отколку што вашиот партнер сака да го прави тоа.

Кејт, 40 години
Скокотливо е! Отпрвин, оралниот секс може да се чувствува чудно и иритирачки, но потоа скокотливоста се претвора во задоволство и е одлично.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris