14 вистини за „blowjob“, од перспектива на жената!

29 ноември, 2020
blo
 1. Ние жените сме многу свесни за тоа што ви паѓа на ум додека ја туркате главата ‘суптилно’ во одредена насока. Вашето туркање не е најмалку дискретно и немојте да мислите дека не го забележуваме.
 2. Првата мисла што минува низ главата, сакале или не, е прашањето кога последен пат сте се истуширале? Секој пенис има свој специфичен мирис, но тој е далеку од пријатен ако не сте свежо избањати. Ако сакате да ја правиме таа работа, најмалку што можете да направите е да изгледате чисти и миризливи.
 3. Следната мисла е поврзана со вашето одење во тоалет. Дали мокревте пред да не терате да ја извршуваме онаа работа? Дали има остатоци долу и дали тие остатоци треба да не загрижуваат?
 4. Додека ве задоволуваме усно, времето тече барем четири пати побавно од вообичаеното. Не знаеме зошто е тоа така, но она што ви се чини како трепкање на окото, ни се чини како цела вечност.
 5. Апсолутно немаме идеја што треба да правиме со вашите тестиси … Дали сакате да се справуваме и со нив, да ги допираме, да ги бакнуваме, да ги лижеме (иако звучи малку одбивно)? Кажете ни затоа што навистина немаме идеја!
 6. „Пушењето“ не може да се спореди со орално задоволување на нас жените. Не велиме дека не ви требаат одредени вештини, но истовремено треба да бидеме фокусирани на цицање на пенисот, голтање на вишок плунка и други сокови, не ви ја заморува вилицата прекумерно, обрнувајќи внимание на рефлексот на повраќање и сето тоа изгледа секси.
 7. Целосно не полудува кога молчите како поплавена личност. Пуштете барем малку глас и кажете ни дали правиме нешто како што треба. Ако навистина го правиме тоа одлично и понекогаш треба да не пофалите, можеби ќе ве изненадиме почесто.
 8. По првите 30 секунди доста се досадуваме. Не знаеме колку ви треба за да го достигнете врвот, но дефинитивно не е толку брзо и немаме идеја што да правиме понатаму.
 9. Го презираме секој обид за ејакулација во устата или на лицето, ако претходно не сме ја разгледале оваа можност заедно. Не, не и НЕ!
 10. Само затоа што ве задоволуваме орално, не значи дека треба да проголтаме. На некои жени им се допаѓа, на некои не, и не секоја жена е секогаш расположена за голтање. Не ни треба ништо за што не бевме расположени во моментот!
 11. Не сме воодушевени кога ќе ни стане јасно дека никогаш не сте се ни скратиле таму доле. Во овие случаи, бројот 6 треба да се додаде во концентрацијата за да не ви ја виткаме косата!
 12. Во моментот кога вилицата ќе се зацврсти, ние застануваме, без разлика колку сте блиску или далеку од оргазмот. Тоа е искрен напор или како што би рекла Саманта Џонс: „Не го нарекуваат работа за ништо“.
 13. Ние ќе ви дозволиме да не задовлите само кога сме расположени да го сториме тоа. Урбан мит е дека има жени кои сакаат да го прават тоа и оние што го мразат. Ако сме расположени и сме зафатени од моментот, вие сте среќни. И, ако навистина не сме расположени, не присилувајте.
 14. Само затоа што имаме менструација и немаме секс во планот, не значи дека ќе треба веднаш да ве задоволиме вас. Можеби ако сме расположени, но нема секогаш да биде така.
Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi