21 вистина што сопругот никогаш нема да ви ја каже, а би сакал да ја знаете!

10 декември, 2020
male-41343071920-830x0

Брачниот терапевт Стив Хорсмон сподели неколку реченици што најчесто ги слушаше од мажи подготвени за развод во неговата долга терапевтска пракса. Ова се нивните најдлабоки тајни за тоа што навистина сакаат во нивната врска и брак, како и речениците што на мажите им е најтешко да ги изговорат.

1. Сакам да се чувствувам добредојдено и ценето во нашиот дом


2. Сакам да си веруваме и да се штитиме еден со друг

3. Сакам да ти ги признаам слабостите, без да ми прекориш за тоа

4. Сакам да чувствувам дека си среќна што се разбуди покрај мене

5. Сакам да ме слушаш како што ти признавам

6. Сакам да ме разбереш

7. Сакам да се чувствувам ценет за она што ти го давам

8. Сакам да се чувствувам пожелно

9. Сакам сексуална интимност

10. Сакам сексуална разновидност и спонтаност

11. Сакам да се чувствувам пријатно пред тебе

12. Сакам да ми кажеш што ти треба

13. Сакам да ми дозволиш да ги задоволам твоите потреби

14. Сакам да се чувствувам безбедно кога зборуваме за заеднички потреби

15. Сакам да бидеме тим

16. Сакам да веруваш дека моите намери кон тебе се добри

17. Сакам да ми веруваш и да веруваш во мене

18. Сакам да ми кажеш колку цениш дека сум добар татко

19. Сакам да имаме подлабоки разговори и да ти покажам колку сум ранлив без страв од пресуди

20. Сакам да ја почитуваш мојата потреба за личен раст и времето што ќе го поминам сам

21. Сакам да те сакам и за возврат да се чувствувам сакан

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris