3 пози кои гарантираат заеднички оргазам

19 јули, 2020
10

Водењето љубов е нешто што секој човек ужива, но многу е тешко да се постигне заеднички оргазам, односно во ретки случаеви двајцата партнери го доживуваат врвот во исто време.

Но, кога тоа ќе се случи, тој секс ниту еден од партнерите нема да го заборави, затоа освежете го сексуалниот живот со овие три пози кои гарантираат заеднички оргазам.

  1. На кауч или фотеља – За оваа поза жената треба да седне на ивицата на каучот или фотељата и да ја повлекува задницата преку ивицата, додека со стапалата се наслонува на подот, а мажот клекнува пред неа, поточно меѓу нејзините нозе. Исто така, мажот е тој кој го диктира темпото и силата.
  2. На столица – Мажот седи на столицата, а задницата треба да ја спушти многу ниско на седиштето. Жената седнува во крилото и се наслонува со рацете на неговите нозе. Во оваа поза жената е доминантна и со своите движења на телото го диктира односот, додека мажот со рацете нежно ја подигнува.
  3. На грб – Мажот лежи на креветот, со малку раширени и исправени нозе. Жената седи на него така што му е свртена со грб. Со собрани нозе во колената се наслонува на стапалата, но и на дланките, покрај неговите гради. И во оваа поза жената го диктира темпото, а мажот по желба ги шири и собира нозете.
Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi