5 карактеристики кои се откриваат во првата секунда од состанокот

23 јуни, 2020
ЦДЦЦДЦД


Дали можеме да му веруваме?

Доста е само десетина од секундата за да процениме дали можеме да веруваме на некого. Истражувањето спроведено меѓу студентите беше направено така што едната група има 100 милисекунди за да ја процени атрактивноста, агресивноста, симпатијата, сигурноста и некои други одлики на лицата на актерите, додека другата група не беше ограничена со времето. Размислувајќи за карактеристиките, на некои им требаше повеќе и некое помалку време, освен кога станува збор за сигурност – и двете групи го оценија ова во иста временска рамка.

Која му е финансиската состојба?

Вашиот избор на облека открива многу за вашиот финансиски статус. Истражувањата потврдија дека луѓето кои носат облека од брендирани производи (на пр. Лакоста или Томи Хилфигер) се сметаат за побогати.

Која е неговата сексуална ориентација?

Дали знаевте дека е потребно само една секунда за да се процени сексуалната ориентација на некој друг?

Дали е интелигентен?

Дали некој ќе ве перцепира како интелигентна личност зависи од вашиот начин на комуникација и контакт со очите за време на разговорот. Контактот со очи остава впечаток на интелигентна личност, а најспособните меѓу нас знаат како да го користат и да го свртат во своја полза.

Дали е склон кон промискуитет?

Една студија открила дека Британците поинаку ги перцепираат жените со тетоважи – ги сметаат за помалку привлечни и попромискуитетни од членовите на поубавиот пол чија кожа не е украсена со цртежи.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi