6 работи поради кои луѓето изневеруваат, како да ги препознаете

25 август, 2020
pexels-photo-4694310-e1598351574219-1140x570

Ако некогаш сте биле измамени, знаете колку е поразувачки. Измамената личност е повредена во неколку сегменти. Ќе се чувствува предадено, луто, тажно, па дури и физички болно. Со сето она што го носи неверувањето, измамената личност ќе претрпи најмногу од причина за тоа неверување.

Истражување од 2017 година се осврна на прашањето на причините за измама кај младите луѓе. Студијата опфати 495 луѓе, вклучително и 259 жени, 213 мажи и 23 лица кои одлучија да не го откриваат својот пол. Резултатот од истражувањето донесе шест клучни причини за мамење, за кои можете да прочитате подолу.

Лутина или одмазда

Многу луѓе изневеруваат за да им се одмаздат на своите партнери, а неверството врз основа на гневот доаѓа од многу причини. Некои од нив се фрустрација поради недоразбирање и незаинтересираност на партнерот, гнев кон партнерот кој не обезбедува доволно и кој не е таму, фрустрација поради неможноста на партнерот да физички, емоционално и духовно задоволува, лутина поради аргумент. Ако видите дека вашиот партнер е лут или сте лути на партнерот, разговарајте и бидете искрени еден со друг.

Избледени чувства

Чувството на заљубеност не трае вечно. Заљубувањето полека се претвора во љубов, пријателство и почит. Додека вљубувањето не е вечно, има голем број начини на кои можете да ја задржите страста во љубовна врска. Но, ако нема страст, многу луѓе ќе бидат неверни за да најдат нова љубов. Ако сметате дека вашата врска истекува од страст, обидете се да ја разбудите. Но, ако не работи, не вршете притисок затоа што во спротивно ќе има сосема поинаков ефект.

Можност

Понекогаш причината за неверството е само понудената можност. Но, тоа не значи дека секој човек кој има можност да лаже, ќе го стори тоа. Оваа причина за неверство вклучува и мамење во алкохолна состојба и мамење за удобност после тежок период од животот.

Проблем со врзување

Луѓето кои имаат проблем со поврзување мамат почесто. Но, она за што треба да бидете свесни е фактот дека врзувањето не претставува иста работа за различни луѓе. Понекогаш луѓето имаат сосема поинаква перцепција за врската. Ако забележите дека не се согласувате со вашиот партнер за самата дефиниција на врската, размислете да останете во неа. Луѓето кои имаат проблем со приврзаност, покажуваат помалку интерес за обврските на врската, сакаат врска без обврски, а мамењето е често нивно излегување. Треба да знаете дека во тој случај не треба да се обвинувате дека сакате различни работи.

Неисполнети потреби

Понекогаш се случува партнерите да сакаат да станат интимни со другите луѓе заради неисполнети сексуални потреби. Тие се случуваат кога партнерите имаат различни сексуални желби, кога еден од партнерите не е заинтересиран за секс, кога партнерите честопати се оддалечуваат едни од други. Овие работи, се разбира, може да се работи. Ако забележите дека интимно сте се дистанцирале од партнерот, пронајдете начин да ја вратите искрата. Доколку сте во врска со партнерот заради работа или друга животна состојба, секогаш можете да се свртите кон Интернет или да разговарате.

Желбата за промена

Некои луѓе едноставно се заситени од долгорочниот однос и сè што носи со себе. Ако сте се обиделе да ја освежите вашата врска и да го зачините сексуалниот живот, но партнерот е сè уште незаинтересиран, само пуштете го да оди и не обвинувајте се за ништо. Ако самите чувствувате желба за промена и ако ништо не помогне да ја вратите искрата во врската, бидете искрени со партнерот.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris