8 знаци дека сте лоши во кревет: Кога и како жената прави грешки во интимниот однос!?

16 декември, 2020
237001_shutterstock-629006642_ls


Проблемите со креветот може да се дефинираат како сексуална некомпатибилност со партнерот


Мажите откриле дека ова се најчестите грешки што жените ги прават во кревет:

  1. Вашата спална соба повеќе личи на канцеларија отколку на соба.

Ако чувате компјутер, папки и други работи потребни за работа во спалната соба, тоа може да му наштети на вашиот сексуален живот. Запомнете: вашата спална соба треба да се користи само за спиење и водење љубов. Во неа не треба да има работи кои го одвлекуваат вниманието и можете да ја опремите со сексуални играчки и книги со таа тема.

  1. Оралниот секс е табу тема за вас.

Во серијата „Сексот и градот“, хероината за орален секс вели: „Да речеме дека ова не е мојата омилена забава, но може да биде пријатна забава со вистинско момче“.

Не третирајте го оралниот секс како сексуална перверзија, затоа што треба да го сакате својот маж.

  1. Прекумерна чистота

Скокањето од кревет во правец на бањата веднаш по сексуалниот однос не е најатрактивната слика за мажот. Само останете уште малку со вашиот партнер во кревет, споделете прегратка, бакнеж, а потоа можете да одите под туш.

  1. Прекумерна релаксација дома

Не е природно да се шета низ куќа во долна облека, но тренерки, маска за лице и разбушавена коса не се баш идеални за сексуалноста. Бидете сигурни дека изгледате пристојно и дома. Нагласете го делот од вашето тело што вашиот маж најмногу го сака.

  1. Често го споменувате поранешниот

Ниту еден маж не сака да го споредуваат со некој друг. Остави го бившиот во минатото. Никогаш не го споменувај тоа – никогаш.

  1. Сексот не е лансирање на шатл

Секој пат пред интимна врска, ја поправате шминката, ги миете забите долго време, ја чешлате косата, ставате парфем. Сето тоа е убаво, но спонтаноста е најсилниот стимул за мажот.

  1. Сексот како добротворна организација

Ако не сте за секс, а вашиот маж е, никогаш не прифаќајте секс за да го задоволите, бидејќи сексот не е добротворна организација. Каков ќе биде вашиот интимен однос ако неволно се согласите со тоа? За мажот е важно да уживате исто како и тој и затоа го оставате сексот за време кога обајцата сте расположени. Но, не дозволувајте тоа да се случува секоја престапна година.

  1. Му дозволувате секогаш да биде тој што иницира секс и ја води љубовната игра

Понекогаш мора да бидеш ти. Претпоставувам дека и вас ви се води љубов? Претпоставувам дека сакате и специјална поза или љубовна игра? Разбудете ги вашите сексуални нагони и уживајте како што сакате во моментот. Некогаш тој води, некогаш вие.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris