Ако го изневерувате сопругот овој детаљ ќе ве „издаде“

19 август, 2020
сдфгх


Експертите велат дека конечно знаат кој е клучниот елемент што открива дека жената изневерува. Ако има вкоренето мислење дека мажите измамуваат „затоа што можат“, а жените кога се запоставени и несакани, таа генерализација, како и секоја друга, не е секогаш вистинита. Жените, како и мажите, изневеруваат од различни причини, а она што ги обединува двата пола е тоа што сакаат да знаат дали се измамени. И научниците сега тврдат дека имаат начин да им помогнат на мажите да го сфатат проблемот.

Women are 'revenge cheating' on their unfaithful partners

Студијата во 2013 година наречена „Човечки женски оргазам како еволуиран сигнал: Тест на две хипотези“ беше спроведена врз 138 жени и 121 мажи кои се во хетеросексуална врска. Испитаниците одговориле на низа прашања во врска со нивниот сексуален живот. Мажите одговориле на прашањето колку често нивниот партнер доживува оргазам, а жените колку често нивните оргазми се вистински, но и колку интензивни. Кога одговарале на остатокот од прашањата за нивната можна прељуба, научниците исто така заклучиле дека колку почесто жената во врска глуми оргазам, толку е поголема веројатноста таа да го изневерува својот партнер.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris