Да му дадете друга шанса или да го оставите? Овие 5 факти може да ви помогнат во одлуката!

17 ноември, 2020
shutterstock377374993-830x0

Само вие и вашиот партнер сте сведоци на вашата врска, затоа, вие одлучувате во кој правец ќе оди и дали треба да се продолжи или време е да се збогувате.

1. Недоволно внимание

Се почестото занемарување на вашите чувства, го вклучува „црвеното светло“. Но, како што не е сè во животот црно или бело, така и емоционалните врски не се совршено добри или совршено лоши. Прво треба да ја погледнете вашата личност. Запрашајте се дали сте премногу барате, дали сте станале посесивни … Оној кој е преокупиран само со своите обврски видливо избегнува секаков вид комуникација.


2. Фантазирате за друг

Ако вашиот партнер стане непривлечен со текот на времето, постојат работи што можете да ги направите за да ја „оживеете“ вашата страст. Ова сигурно вклучува отворен разговор и воведување иновации во вашиот сексуален живот. Меѓутоа, ако имате друг партнер на ум и не можете да се фокусирате на оној со кој сте моментално, вие сте на чекор од оваа врска.

3. Брак? Нема шанси!

Не гледате заедничка иднина со вашиот партнер? Ова е првиот индикатор дека врската не треба да се продолжи, но … Дури и во овој случај постои „но“ што може да значи дека врската сепак може да биде продуктивна.


4. Различни погледи за животот

Во врските, некој секогаш дава повеќе. Исто така, не сме сите со ист темперамент и карактер. Ако не ви пречи да бидете некој што инвестира во врската, тогаш тоа е во ред, но не и над вашите граници и можности. Ако имате заеднички интереси, исти погледи на светот, дури и да беа мали работи, тогаш компромис е можен. Меѓутоа, ако важните животни ставови не се совпаѓаат, време е да размислите за напуштање.

5. Постојани кавги

Под постојана напнатост и стрес, малкумина можат да го издржат тоа. Современиот начин на живот веќе направи данок за истиот модел да работи во вашата врска, што треба да биде релаксирачко и пријатно за двајцата. Кога чувствувате дека ви се загрозени интегритетот и чувството за почит, време е да побегнете и да продолжите понатаму.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi